Νέα & Ανακοινώσεις

Επιμορφωτική Δράση: Θέματα Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης

Την Πέμπτη 25/4/24 παρουσιάστηκαν με τη μέθοδο Webex στην αίθουσα συνεδριάσεων του σχολείου μας, ζητήματα Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης από την Συντονίστρια  Εκπαίδευσης Προσφύγων στην Περιφερειακή Διεύθυνση Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας κα Αναστασία Τομπάζη.

Το Πρόγραμμα των Τελικών Εξετάσεων Μαΐου - Ιουνίου 2024

Οι Tελικές εξετάσεις του σχολείου μας ξεκινούν την Δευτέρα 20/5/24, με θέματα απο την  τράπεζα θεμάτων.

Πιο συγκεκριμένα:

Εκπαιδευτική Επίσκεψη του Τμήματος Κομμωτικής

Την Τετάρτη, 17 Απριλίου 2024, οι μαθητές του Εσπερινού ΕΠΑΛ Ρόδου και του 1ου ΕΚ Ρόδου από τον Τομέα Υγείας, Πρόνοιας & Ευεξίας, ειδικότητας Κομμωτικής, είχαν την ευκαιρία να επισκεφθούν το Hair Art Studio του κ. Σωτήρη Βασίλα.

Let’s do it GREECE: Εθελοντική Δράση του Εσπερινού ΕΠΑΛ Ρόδου

Στα πλαίσια του προγράμματος “Lets do it GREECE” οι μαθητές της Γ’ Τάξης Ανθοκομίας & Αρχιτεκτονικού Τοπίου του Εσπερινού ΕΠΑΛ Ρόδου με τους καθηγητές κ.Κώστα Κολοκύθα και κ.Ευαγγελία Ντίνα την Κυριακή 14/4/2024 φρόντισαν για τον καλλωπισμό του παρτεριού στον κυκλικό κόμβο της εισόδου του Αθλητικού Κέντρου Καλλιπάτειρα.

Σελίδα 1 από 18