Τομέας Δομικών Έργων, Δομημένου Περιβάλλοντος & Αρχιτεκτονικού Σχεδιασμού

Δομικών Έργων

Οι μαθητές και μαθήτριες που επιλέγουν τον Τομέα Δομικών έργων, Δομημένου Περιβάλλοντος και Αρχιτεκτονικού Σχεδιασμού . παρακολουθούν

• στη Β’ τάξη του εσπερινού ΕΠΑ.Λ 20  ώρες μαθημάτων Τομέα και 10 ώρες μαθημάτων Γενικής Παιδείας ανά εβδομάδα.
  • στη Γ’ τάξη του Εσπερινού ΕΠΑ.Λ. παρακολουθούν 2 0ώρες μαθημάτων Ειδικότητας και 10 ώρες μαθημάτων Γενικής Παιδείας ανά εβδομάδα.

Σύμφωνα με τα οριζόμενα στο Φ.Ε.Κ. 1489/τ. Β’/26-5-2016, από το σχολικό έτος 2017-2018, στον Τομέα Δομικών έργων, Δομημένου Περιβάλλοντος και Αρχιτεκτονικού Σχεδιασμού στη Γ’ τάξη των  Ημερησίων και Εσπερινών ΕΠΑ.Λ., προβλέπεται να λειτουργήσει  η ειδικότητα «Τεχνικός Δομικών Έργων και Γεωπληροφορικής».

Εργαστήρια Τομέα Δομικών Έργων

Ο τομέας Δομικών Έργων περιλαμβάνει:

• το Εργαστήριο Κτηριακών Έργων και
  • Σχεδιαστήριο

Μαθήματα Τομέα Δομικών Έργων (Β Τάξη)

Οι μαθητές και μαθήτριες που επιλέγουν τον Τομέα Δομικών Έργων, Δομημένου Περιβάλλοντος & Αρχιτεκτονικού Σχεδιασμού στη Β’ τάξη του Εσπερινού ΕΠΑ.Λ. παρακολουθούν 20 ώρες μαθημάτων Τομέα και 10 ώρες μαθημάτων Γενικής Παιδείας την εβδομάδα.

Ωρολόγιο Πρόγραμμα του Τομέα Τεχνικός Δομικών Έργων, Δομημένου Περιβάλλοντος & Αρχιτεκτονικού Σχεδιασμού (Β Τάξη)

Το ωρολογιο πρόγραμμα του Τομέα Τεχνικός Δομικών Έργων, Δομημένου Περιβάλλοντος & Αρχιτεκτονικού Σχεδιασμού για το σχολικό έτος 2023-24 που ισχύει από Δευτέρα 27/11/2023